Klimatyzacja

Jakimi metodami dezynfekuje się klimatyzację?

Klimatyzacja, aby sprawnie działała przynosiła nam odpowiedni komfort i wygodę podczas jazdy samochodem szczególnie w czasie letnich upałów, musi być odpowiednio czyszczona.
Przegląd klimatyzacji powinien być dokonywany przynajmniej raz w roku w serwisie samochodowym.
Dezynfekcja klimatyzacji to nic innego jak oczyszczenie klimatyzacji i jej odgrzybianie to znaczy usuwanie wszelkich zgromadzonych tam bakterii, grzybów czy też wilgoci.
Skutkiem nieczyszczenia klimatyzacji mogą być jej usterki lub też wydzielenie się nieprzyjemnego zapachu podczas jej włączenia.

Osuszacz i inne rozwiązania chroniące przed wilgocią w domu.
Istnieją różne metody czyszczenia klimatyzacji. Jedną z nich aczkolwiek najmniej stosowaną jest metoda mechaniczna, która polega na bezpośrednim wyjęciu i wyczyszczeniu parownika, jednakże jest ona strasznie pracochłonna, gdyż wymaga demontażu kilku części naszego pojazdu. Inną metodą są mianowicie ultradźwięki. To obecnie najnowocześniejszy tego typu zabieg, gdzie ultradźwięki zamieniane są w lekką mgiełkę, która rozpylona w samochodzie przedostaje się do parownika i usuwa z niego drobnoustroje.
Ostatnią z wykorzystywanych metod jest metoda chemiczna czyli po prostu ozonowanie klimatyzacji za pomocą środków chemicznych. Tam też do układu wentylacji aplikowany jest środek chemiczny, który zabija bakterie i grzyby. Ozonowanie polega natomiast na tym, że ozonator wkładamy bezpośrednio do silnika uruchamiamy w tym czasie silnik i wentylator, a klimatyzator w tym czasie usuwa drobnoustroje.

Similar Posts