Osuszacze

Osuszacz i inne rozwiązania chroniące przed wilgocią w domu.

Wilgoć w domu jest równoznaczna z dyskomfortem. Nie tylko wytwarza nieprzyjemne zapachy, ale także tworzy pęknięcia w ścianach, które są atakowane przez wilgoć, nieestetyczne plamy pleśni i gnijące drewno w domu.

Rozwiązania.

Życie w wysokiej wilgotności może mieć również wpływ na zdrowie jego mieszkańców, powodując problemy z oddychaniem i alergie. Słaba izolacja ścian zewnętrznych, która sprzyja powstawaniu zawilgocenia, wyjątkowe warunki atmosferyczne, ale także słaba wentylacja mieszkania, mogą być przyczyną obecności saletry w domu. Kilka podstawowych porad na temat unikania wilgoci oraz przegląd rozwiązań w zakresie walki z tą plagą.

Podstawowe wskazówki dotyczące unikania wchodzenia wilgoci do domu.

Istnieje kilka podstawowych zasad, które zapobiegają przedostawaniu się wilgoci do domu.

Przewietrzaj swój dom codziennie rano przez co najmniej 10 minut.
Nie pozwól, by woda zastygła w spodkach roślin domowych.
Upewnij się, że okna w domu są hermetyczne.
Unikaj suszenia prania w słabo wentylowanym pomieszczeniu.

Dobra wentylacja domu pozostaje najbardziej skuteczną ochroną przed wilgocią. Najprostszym rozwiązaniem promującym dobrą wentylację jest zainstalowanie kratek wentylacyjnych i nie blokowanie ich. Zasadą jest ich montaż na dolnych częściach w celu umożliwienia dopływu świeżego powietrza z zewnątrz, a na górnych częściach w celu odprowadzenia wilgotnego powietrza.
Dla skuteczniejszego zabezpieczenia przed wilgocią zdecydowanie zaleca się zainstalowanie kontrolowanej wentylacji mechanicznej. Jest to system wentylacji mechanicznej wyposażony w silnik, który pozwala na ciągłą wymianę powietrza w domu bez strat ciepła, jak przy otwieraniu okien.
Istnieje inny system wentylacji przeciw wilgoci w domu, wentylacja mechaniczna przez insuflację, która jest najbardziej efektywnym systemem. Zasysa powietrze zewnętrzne, usuwając z niego, dzięki filtrom, drobne cząsteczki lub pyłki. Przefiltrowane powietrze jest wstępnie podgrzewane za pomocą opornika elektrycznego, a następnie wdmuchiwane do domu w kilku miejscach w zależności od temperatury i wilgotności pomieszczeń.
Instalacja klimatyzacji rewersyjnej w domu może być również rozwiązaniem przeciwwilgociowym. System klimatyzacyjny ogrzewa dom zimą, nie powodując kondensacji, działa jak pochłaniacz wilgoci i osusza powietrze.

Osuszacze: zalety rozwiązań dodatkowych.

Aby pozbyć się wilgoci z otoczenia w domu, istnieją rozwiązania, które pomogą Ci się jej pozbyć. Polegają one na instalowaniu osuszaczy w najbardziej dotkniętych pomieszczeniach. Urządzenia te są raczej rozwiązaniami uzupełniającymi, które sprawiają, że dom staje się bardziej komfortowy do zamieszkania poprzez pochłanianie wilgoci i zmniejszanie poziomu wilgotności, ale nie zapobiegają jej wnikaniu do domu. Osuszacz powietrza jest najprostszą i najbardziej ekonomiczną odpowiedzią na problem wilgotności w domu. Różne rodzaje są dostępne na rynku.

Prosty pochłaniacz wilgoci, który nie wymaga specjalnej instalacji ani podłączenia elektrycznego, jest idealnym rozwiązaniem dla małych przestrzeni. Składający się z plastikowej tacy i zbiornika do zbierania przechwyconej wody pochłaniacz wilgoci zawiera żel krzemionkowy o uznanych właściwościach pochłaniania wilgoci. Wystarczy regularnie wymieniać wkład żelu krzemionkowego i opróżniać tacę z jego wodą.
Kondensacyjny lub sprężarkowy osuszacz powietrza jest urządzeniem elektrycznym do użytku domowego, które pomaga w usuwaniu wilgoci z domu za pomocą wentylatora zasysającego wilgotne powietrze. Powietrze to jest następnie przesyłane do skraplacza, a następnie do sprężarki, po czym odzyskiwane jest na sucho i po ogrzaniu wraca do pomieszczenia.
Osuszacz powietrza absorpcyjnego lub osuszacz powietrza wykorzystuje dmuchawę do przesyłania wilgotnego powietrza do żelu krzemionkowego w celu usunięcia jego wysokiej wilgotności.

Naturalne rozwiązania w celu wyeliminowania wilgoci w domu.

Jeśli nie chcesz kupować osuszacza powietrza i wolisz zdecydować się na rozwiązania naturalne, kilka wskazówek może Ci pomóc.

Osuszacz domowy.
Pierwszym rozwiązaniem jest wykonanie własnego „domowego osuszacza” za pomocą pustej plastikowej butelki z wodą, którą przeciąłeś na pół i włożyłeś do środka szyję, wcześniej przykrytą kompresem lub watą. Umieścić 150 gramów soli (na 25m² pomieszczenia) na dnie butelki, uprzednio schłodzonej w lodówce przez co najmniej 10 godzin, dla lepszej wydajności. Następnie, po prostu zmieniaj sól co 4 dni.

Dostępne oferty wentylatorów przenośnych

Guma arabska.

Produkowana jest z zestalonych soków drzew z rodziny akacjowatych. Jest to produkt naturalny, ma właściwości pochłaniania wilgoci. Umieszczenie małych kawałków pachnącej gumy arabskiej w wilgotnych pomieszczeniach domu, a także w szafach, pomoże obniżyć poziom wilgotności.

Węgiel drzewny.
Węgiel drzewny jest skuteczny w walce z wilgocią w domu. Wystarczy umieścić kilka kawałków węgla drzewnego w pojemniku z perforowaną pokrywą i umieścić je w odpowiednich pomieszczeniach.